ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

O Superpohár se na Letné bude hrát už 8. července

Velikost textu:

Praha - Fotbalisté Sparty a Plzně budou o premiérový český Superpohár hrát už ve čtvrtek 8. července, tedy o dva dny dříve, než svaz původně plánoval. Utkání, v němž týden před startem nového ligového ročníku nastoupí mistr ligy proti vítězi poháru, se uskuteční v Praze na Letné od 18:00 a diváci ho mohou zhlédnout v přímém přenosu na ČT4 nebo na zpravodajském webu ČT24.

Stadion AC Sparta Praha
Stadion AC Sparta Praha
Otevřít galerii
 • Stadion AC Sparta Praha zdroj: sparta.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/488/48797.jpg?1224882378
 • FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Podle ředitele oddělení profesionálního fotbalu ČMFS Iva Lubase vedlo ke změně termínu několik důvodů. "Za prvé 10. července se hraje v JAR zápas o třetí místo na mistrovství světa a za druhé Sparta jako účastník Ligy mistrů se dozví svého soupeře při losu až 21. června a teprve za dva tři dny bude známo, zda bude hrát v úterý, či ve středu. A pokud by spadla do úterního programu, tak od sobotního zápasu by měla málo času na přípravu," vysvětlil Lubas.

Zatímco v jiných evropských zemích je Superpohár tradiční součástí sezony, v českém fotbalu se o něj bude hrát poprvé. Zápas o trofej se vždy uskuteční na hřišti ligového šampiona. V případě, že mistrovský tým získá double, nastoupí proti němu poražený finalista poháru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.