ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Trenér Ščasný v Mladé Boleslavi skončil, nástupcem je Stanner

Velikost textu:
aktualizováno 18. 3. 2008 15:48

Mladá Boleslav - Trenérem fotbalistů Mladé Boleslavi už nebude Zdeněk Ščasný. Vedení klubu dnes přijalo jeho rezignaci, kterou kouč avizoval po pondělním utkání se Spartou Praha. Jeho nástupcem byl jmenován Karel Stanner, dosavadní kouče klubové třetiligové rezervy. Od týmu odchází i Ščasného asistent Petr Čuhel a kondiční kouč Jiří Ryba.

Fotbalový trenér Zdeněk Ščasný
Fotbalový trenér Zdeněk Ščasný
Otevřít galerii
 • Fotbalový trenér Zdeněk Ščasný autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/134/13347.jpg?1205840885
 • Fotbalový trenér Karel Stanner autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/135/13408.jpg?1205861370

Ščasný nabídl šéfovi klubu Josefu Dufkovi rezignaci okamžitě po zápase, v němž Mladá Boleslav podlehla 1:4. "Nechali jsme si čas a sedli jsme si k tomu dnes ráno s chladnou hlavou. Domluvili jsme se na ukončení spolupráce a jmenovali nového trenéra, kterým bude pan Stanner, což snad pomůže k uklidnění situace," řekl dnes na tiskové konferenci Dufek, který odcházejícímu trenérovi poděkoval. "Zažili jsme příjemný podzim, hráli kvalitní fotbal, jen někdy chyběly body. Odvedl zde kus poctivé práce,"ocenil Ščasného.

Podle všeho by ale stejně brzy vzájemná spolupráce skončila. Ščasný dostal za úkol účast v evropských pohárech a to se Mladé Boleslavi již téměř jistě nepodaří. Po vypršení smlouvy by proto asi v létě v klubu skončil. "Ale nyní by ještě důvěru určitě měl," uvedl Dufek.

Ščasný v pondělí reagoval nejen na vysokou prohru, ale především na svému vykázání do hlediště, které jej potkalo v této sezoně už počtvrté. Přiznal, že nezvládá vyhrocené okamžiky, proto raději odejde, aby tým nepoškozoval. Současně kritizoval výkon rozhodčích a nepřímo opět i komisi rozhodčích, která podle něj posílá na těžké zápasy nezkušené sudí.

Dnes trenér naznačil, že důvodů je více, ale nechtěl je specifikovat. "Nebylo to rozhodnutí pod vlivem emocí, už jsem o tom přemýšlel dříve. Prožil jsem zde pěkné měsíce, ale někdy nám chyběly výsledky a teď na jaře se nám ani nepodařilo zcela nahradit Matějovského s Voříškem," řekl dnes Ščasný, který si zatím neláme hlavu, co dál. "O tom jsem neměl čas přemýšlet, a nebylo by ani fér spekulovat, zda budu pokračovat v trenérské kariéře, či nikoliv. Na to mám dost času," řekl padesátiletý kouč.

Jeho nástupce si s ním během tiskové konference stačil podat ruku. "Jsem rád, že ke změně nedochází vynuceně, ale na přání mého předchůdce. Věřím, že se nám podaří navázat na všechno dobré a přinést výsledky, které mnohdy velmi dobrý výkonům chyběly," prohlásil Stanner, který v klubu působí s přestávkami dvanáct let. "To je dost dlouhá doba na to, abych se dokázal orientovat," tvrdil nový kouč, který má zapracovat do kádru další mladé talentované hráče.

Dufek uvedl, že Stanner zůstane šéftrenérem mládeže, jen načas odejde od "béčka". Zda by mohl u prvoligového áčka zůstat, je zatím nejasné. "Co bude dál, ukáže až devět zbývajících zápasů," řekl Dufek. Podle něj Stanner v každém případě v klubu zůstane a vrátí se eventuálně na bývalé funkce.

V první lize jde o pátou trenérskou výměnu během sezony, podruhé se ke změně odhodlali v Mladé Boleslavi, kde Ščasný na podzim vystřídal Luďka Zajíce. Kouč se měnil také v Českých Budějovicích, kde František Straka nahradil jmenovce Cipra, v Jablonci vystřídal František Komňacký Luboše Kozla, v Liberci zase Ladislav Škorpil přišel místo Michala Zacha.

Ščasný v české nejvyšší soutěži trénoval také Spartu, Žižkov a Most. Středočechy vedl v šestnácti zápasech s vyrovnanou bilancí pět výher, pět porážek a šest remíz. V lize má dosud bilanci 187 utkání s 83 vítěznými a 44 prohrami.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.