ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Baník investuje do vyhřívání, fotbalisté zůstanou na Bazalech

Velikost textu:

Ostrava - Ostravští fotbalisté zůstanou minimálně v příštích dvou sezonách na Bazalech. Majitel Baníku Tomáš Petera se rozhodl investovat deset milionů korun do výstavby vyhřívané hrací plochy, čímž klub splní licenční podmínky. Varianta plánovaného stěhování na atletický stadion do Vítkovic tak pravděpodobně definitivně padla. Rekonstrukce hrací plochy na Bazalech a instalace vyhřívání byla pro Baník jediným řešením, které mohlo stěhování odvrátit. Kluby se totiž nedávno na ligovém shromáždění usnesly, že od příští sezony nebude moci prvoligový celek hrát domácí zápasy na stadionu bez vyhřívané trávy.

Fanoušci Baníku Ostrava
Fanoušci Baníku Ostrava
Otevřít galerii
 • Fanoušci Baníku Ostrava autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1618/161792.jpg?1272811980
 • FC Baník Ostrava autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40533.jpg?1221146123

Petera dal i na nátlak fanoušků, kteří před nedělním utkáním se Spartou proti odchodu do Vítkovic manifestovali a v protestním průvodu se jich sešly bezmála tři tisícovky.

"Z hlediska ekonomiky to možná postrádá logiku, ale rozhodli jsme se, že prostředky na nezbytné úpravy uvolníme. Dali jsme hodně na hlas lidu. Když se sejde tolik fanoušků, nejde to přehlédnout. Je pak jasné, že se nejedná o akci několika křiklounů," řekl šéf klubu Petera.


Stavební práce na stadionu na Bazalech začnou hned v pondělí, dva dny po posledním domácím zápasu sezony s Mladou Boleslaví. Vyhřívání Ostravu na dva roky zbaví starostí s licencí. Stadionu na Bazalech pak ale znovu přitíží přísnější bezpečnostní normy, které vstoupí v platnost.

Proto zůstává žhavým tématem výstavba nového fotbalového stadionu, o němž se na ostravské politické scéně vedou rozsáhlé diskuze. Magistrát chce arénu vybudovat v městské části Svinov, ale lokalita ani způsob financování dosud nebyly schváleny.

Hráči Baníku Ostrava
Hráči Baníku Ostrava
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.