ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Policie za nedělní násilnosti obviní čtyři fandy Sparty

Velikost textu:

Ostrava - Policie dnes obviní za nedělní násilnosti v Ostravě čtyři fanoušky fotbalové Sparty, kteří kameny a dýmovnicemi zaútočili na zasahující policisty. Obviněni budou z násilí proti úřední osobě. Dalších 119 příznivců pražského klubu je podezřelých z přestupku neuposlechnutí výzvy veřejného činitele při výkonu jeho pravomoci. "Předpokládáme, že během dneška obvinění padne. Pak zadržené, kteří noc strávili v policejních celách, propustíme. Nebudeme žádat o uvalení vazby," řekl mluvčí moravskoslezské policie Miroslav Pech.

Sparťanští fanoušci
Sparťanští fanoušci
Otevřít galerii
 • Sparťanští fanoušci autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1155/115497.jpg?1254759343
 • Sparťanští fanoušci zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1618/161767.jpg?1272802635

Podle něj se 123 příznivců Sparty zapojilo do násilností během pochodu z ostravského hlavního nádraží ke stadionu Bazaly. Policisté se snažili dav odklonit do boční uličky, aby zabránili střetu s provokujícími fanoušky Baníku.

"Hrozilo nebezpečí střetu. Dav ale nerespektoval pokyny policistů a snažil se pokračovat v přímém směru," popsal Pech s tím, že krátce poté propukly násilnosti. "Dav zareagoval tak, že na policisty zaútočil kameny a dýmovnicemi. Policisté proti fanouškům Sparty zakročili," doplnil mluvčí. 

Policisté na místě zadrželi všechny pochodující sparťany, kterých bylo přes tři sta. Obávali se, že budou v násilnostech pokračovat.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.