ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Mazuch podepsal s Anderlechtem čtyřletou smlouvu

Velikost textu:

Brusel - Český fotbalista Ondřej Mazuch podepsal čtyřletou smlouvu s Anderlechtem Brusel, kde dosud jen hostoval z Fiorentiny. Jednadvacetiletý obránce do týmu staronových belgických šampionů zamířil z Itálie loni v létě, dnes na něj Anderlecht dle rok staré dohody uplatnil opci a Mazuch se stal definitivně jeho hráčem. Informoval o tom hráčův agent Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest.

Ondřej Mazuch
Ondřej Mazuch
Otevřít galerii
 • Ondřej Mazuch autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost hráčů Anderlechtu autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Mazuch se v Anderlechtu v první sezoně prosadil nad očekávání, rychle se stal členem základní sestavy a přispěl k tomu, že Anderlecht v předstihu získal belgický titul. Mazuch si navíc s týmem zahrál i osmifinále Evropské ligy. "V Anderlechtu zůstávám rád, přál jsem si už dlouho, aby to tak dopadlo. Dostal jsem tady velkou šanci, které si vážím. A můžu jít dál herně nahoru, mám tady ideální podmínky," řekl Mazuch.

Opora reprezentační jednadvacítky letos dokončuje svoji třetí sezonu v zahraničí, v prvních dvou se neprosadil do prvního týmu Fiorentiny, kde se pral s velkou konkurencí. V Anderlechtu se po boku svých krajanů Daniela Zítky, Jana Poláka a Lukáše Marečka uchytil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.