ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Řecké fotbalové kluby čelí obvinění z korupce

Velikost textu:

Atény - Pět řeckých fotbalových prvoligových klubů čelí obvinění ze zmanipulování výsledků kvůli sázkám. Jde o celky Panthrakikos, PAS Giannena, Panionios, Atromitos a Kavala. Jejich jména zveřejnil na pondělním zasedání parlamentu Thanasis Plevris z ultrapravicové nacionalistické strany Lidová ortodoxní výzva (LAOS). Fotbalová mužstva namítají, že jde jen o spekulace.

Radost řeckých fotbalistů
Radost řeckých fotbalistů
Otevřít galerii
 • Radost řeckých fotbalistů autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1246/124525.jpg?1258574239
 • Logo řeckého fotbalového klubu zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Celkem je vyšetřováno 27 utkání, z toho dva zápasy nejvyšší soutěže, 22 duelů druhé ligy a tři Řeckého poháru. Patnáct z nich se odehrálo letos, zbylých dvanáct loni. UEFA řadí zápasy do pěti kategorií. Jeden považuje za krajně zkorumpovaný, šest zkorumpovaných, sedm vážně podezřelých, tři podezřelé a deset z nich za lehce podezřelé. Zápasy jsou na seznamu duelů, na které byla upozorněna UEFA kvůli podezřelým sázkám.

Poslanec Plevris přišel sám se seznamem podezřelých týmů údajně proto, že ho neuveřejnila vláda. V řeckém sportovním tisku se přitom o údajných korupčních praktikách ve fotbale psalo už dva měsíce.

přehrát video
Telefonát Soni Dorňákové Stamu

Řecký fotbal už má v posledních letech za sebou několik korupčních skandálů. Poslední řešily úřady loni.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.