ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Sudí Adam a Pelikán si třikrát nezapískají

Velikost textu:

Praha - Fotbaloví sudí Jiří Adam a asistent Ondřej Pelikán mají za chybně nařízenou penaltu v odvetě čtvrtfinále pohárového derby mezi pražskou Spartou a Slavií pozastavenou činnost na tři zápasy. Informoval o tom šéf komise rozhodčích Luděk Macela. Hlavní arbitr Adam spolu s asistentem Pelikánem nezvládli v odvetě čtvrtfinále Ondrášovka Cupu situaci z šesté minuty, kdy po vzájemné dohodě nařídili penaltu za ruku sparťanského obránce Tomáše Řepky. Televizní záběry prokázaly, že se prohřešek odehrál ještě před pokutovým územím.

Pohárové derby Sparta - Slavia
Pohárové derby Sparta - Slavia
Otevřít galerii
 • Pohárové derby Sparta - Slavia autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Šéf Komise rozhodčích ČMFS Luděk Macela autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1543/154216.jpg?1270056413

Pelikánovi proto komise omezila delegaci na tři soutěžní zápasy za chybnou signalizaci pokutového kopu, Adam bude mít na stejnou dobu zastavenou činnost kvůli nesprávné komunikaci s asistentem. "V utkání navíc udělal i další chyby," podotkl Macela.

Zápas skončil vítězstvím slávistů 1:0, když jedinou branku vstřelil právě z nesprávně nařízené penalty po Řepkově ruce Jaroslav Černý. Vršovičtí díky tomu postoupili do semifinále Ondrášovka Cupu.

Liga i pohár se musí pískat stejně kvalitně

Oba rozhodčí mají omezenou delegaci na tři soutěžní zápasy, to znamená nejen na ligová kola, ale i na domácí pohár. "Nezáleží, jestli to byl pohár nebo liga. Ten výkon musí prostě být stejně dobrý v poháru i v lize," řekl Macela. Komise rozhodčích obdržela od Sparty protest proti výkonu obou sudích, ale zatím ho neřešila. Letenský klub totiž nesplnil formální náležitosti protestu a stížnost musí doplnit.

Do konce sezony si už nezapíská hlavní sudí Tomáš Kocourek, který se pozdě dostavil k nedělnímu druholigovému utkání mezi Viktorií Žižkov a Hlučínem. Duel místo něj musel odřídit Karel Hrubeš.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.