ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Forbes: Fotbal sype nejvíc Beckhamovi

Velikost textu:

New York - David Beckham je podle magazínu Forbes stále nejlépe vydělávajícím fotbalistou světa. Záložník Los Angeles si ročně přijde na 40 milionů dolarů (přes 763 milionů korun) především díky sponzorským smlouvám a reklamě. Neúčast na mistrovství světa v JAR, kde bude chybět kvůli přetržené achillovce, však může jeho příjmy z marketingu oslabit. Za Beckhamem následují nejdražší fotbalista historie Portugalec Cristiano Ronaldo s ročním příjmem 30 milionů dolarů (přes 572 milionů korun) a další hvězda Realu Madrid Brazilec Kaká (25 milionů dolarů/přes 477 milionů korun).

David Beckham
David Beckham
Otevřít galerii
 • David Beckham autor: ANGEL MARTINEZ, zdroj: ČTK-AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/9/897.jpg?1199804320
 • David Beckham zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Pořadí Forbesu se neshoduje s finančním žebříčkem, který před měsícem zveřejnil magazín France Football. Podle jeho informací sesadil Beckhama z první pozice nejlepší hráč loňského roku Lionel Messi z Barcelony.

Argentinský reprezentant si podle renomovaného fotbalového časopisu v tomto ročníku vydělá 33 milionů eur (přes 838 milionů korun podle aktuálního kurzu). Beckhama zařadil France Football s příjmem 30,4 milionu eur (přes 772 milionů korun) na druhé místo.


V žebříčku Forbesu zaujímá Messi až šesté místo s částkou 20 milionů dolarů (381 milionů korun). "Náš seznam zahrnuje platy a prémie hráčů, příjmy od sponzorů. Byl sestaven na základě průzkumu v klubech a evidovaných reklamních smluv. Mluvili jsme také s agenty a fotbalovými experty v Evropě i USA," řekla redaktorka Forbesu Christina Settimiová.

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.