ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Mutu si kvůli dopingu nezahraje do konce října

Velikost textu:

Milán - Rumunský fotbalista italské Fiorentiny Adrian Mutu byl za doping suspendován do 29. října. Jednatřicetiletý útočník byl v lednu pozitivně testován na zakázaný stimulant sibutramin, který se užívá k potlačení chuti k jídlu. Tribunál Italského olympijského výboru nakonec udělil Mutuovi devítiměsíční distanc s tím, že si už od ledna tři měsíce "odpykal".

Hvězda Fiorentiny Adrian Mutu
Hvězda Fiorentiny Adrian Mutu
Otevřít galerii
 • Hvězda Fiorentiny Adrian Mutu autor: -, zdroj: en.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Dopingové testy autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1418/141760.jpg?1265797188

"Nejsem spokojený. Tak dlouhý trest za projímadlo se mi zdá přehnaný," prohlásil Mutu.

Antidopingový vyšetřovatel požadoval pro opakovaného dopingového hříšníka Mutua rok bez fotbalu. Jeho právní zástupci naopak volali maximálně po tříměsíčním podmíněném trestu, neboť argumentovali tím, že rumunský hráč zkonzumoval zakázanou látku omylem v herbální medicíně.

Sedmašedesátinásobný rumunský reprezentant měl poprvé s dopingem problémy v roce 2004, kdy byl testován na kokain. Dostal tehdy trest na sedm měsíců a vyhazov z Chelsea, která po něm chce odškodné 17 milionů eur (nyní 430 milionů korun). Londýnskému klubu dala zapravdu i sportovní arbitráž CAS a Mutu se proti pokutě odvolává ke švýcarskému federálnímu soudu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.