ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Fotbalista Adebayor z Toga ukončil reprezentační kariéru

Velikost textu:

Londýn - Útočník Emmanuel Adebayor z Toga ukončil reprezentační kariéru. Jako důvod šestadvacetiletý fotbalista anglického Manchesteru City uvedl, že ho stále straší vzpomínky na lednový útok teroristů před mistrovstvím Afriky, po němž zemřeli dva členové týmu. "Jsme jen fotbalisté a jeli jsme na zápas reprezentovat naši zemi. Přesto jsme se stali terčem útoku lidí, kteří nás chtěli zabít. Na něco takového nejde zapomenout a už to nechci nikdy prožít," stojí v Adebayorově prohlášení.

Emmanuel Adebayor
Emmanuel Adebayor
Otevřít galerii
 • Emmanuel Adebayor autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/787/78693.jpg?1239139343
 • Emanuel Adebayor autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/113/11201.jpg?1204658171

Autobus týmu Toga se stal terčem útoku cestou do dějiště šampionátu v Angole. Fotbalisté původně nechtěli na mistrovství hrát, poté sice změnili názor, premiér jim však nařídil vrátit se domů. Africká fotbalová konfederace je za to vyloučila z následujících dvou šampionátů.

"Lidé, kteří tehdy byli v tom autobuse bude navždy spojovat zvláštní pouto - všichni jsme bratři. Moc doufám, že hráči, kteří v týmu zůstanou dokážou nepříjemné vzpomínky hodit za hlavu," uvedl Adebayor.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.