ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Svaz bude řešit nesehrané derby Bohemians ve čtvrtek

Velikost textu:
aktualizováno 12. 4. 2010 21:31

Praha - Okolnostmi nesehraného zápasu 24. ligového kola Bohemians 1905 - Bohemians Praha se budou orgány Českomoravského fotbalového svazu zabývat ve čtvrtek. O sportovních následcích, v tomto případě takřka jisté kontumaci ve prospěch vršovického klubu, rozhodne sportovní šéf soutěže Ivo Lubas. Sankce jsou pak v kompetenci disciplinární komise, o jejímž zasedání informoval její mluvčí Jaroslav Kolář.

Karel Kapr
Karel Kapr
Otevřít galerii
 • Karel Kapr autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1520/151947.jpg?1269355994
 • Nespokojení fanoušci Bohemians 1905 autor: Zbyněk Stanislav, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1565/156458.jpg?1270914344

Fotbalisté Bohemians Praha nenastoupili v sobotu k derby dvou týmů s klokanem ve znaku na pokyn svých majitelů, kteří prý tak chtěli upozornit na údajné neřešení složitého právního případů tří klubů, v jejichž názvu je Bohemians. Svazoví činovníci se hned v sobotu nechali slyšet, že případ budou řešit hodně razantně a v co nekratším období.

Šéf disciplinárky Jiří Golda dnes oznámil prostřednictvím Koláře, že komise se tím bude zabývat ve čtvrtek na celodenním zasedání, kdy má na programu vedle běžné agendy i údajnou korupci v loňském duelu Olomouc - Bohemians Praha a s tím související následný odposlech telefonátu člena výkonného výboru Petra Voženílka s olomouckým ředitelem Jiřím Kubíčkem. "Teď k tomu přibyla ještě tato kauza, komise bude zasedat už od 10:00," dodal Kolář. Střížkovskému klubu hrozí pokuta, která může dosáhnout až deseti milionů korun.

Jaký bude verdikt? Zřejmě kontumace

Na stejný den stanovil definitivní rozhodnutí o výsledku utkání také Lubas, i když v jeho případě se dá verdikt předvídat. "Svazové předpisy mi moc možností nedávají," připomněl Lubas skutečnost, že pokud nenastoupí mužstvo k utkání z jakéhokoliv předem neschváleného důvodu, pak mu hrozí kontumační výsledek 3:0 ve prospěch soupeře. "Ale nechci předjímat konečné rozhodnutí, chci o celé věci jednat ve čtvrtek ještě i s předsedou disciplinárky," řekl Lubas.

přehrát video
Kauza Bohemians - dohra bude ve čtvrtek
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.