ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Do semifinále fotbalového poháru postoupily i Plzeň s Jabloncem

Velikost textu:
aktualizováno 8. 4. 2010 23:01

Příbram - Už tři semifinalisty zná domácí pohárová soutěž fotbalistů Ondrášovka Cup. Po středečním postupu Olomouce dnes mezi elitní kvarteto vstoupily i Plzeň s Jabloncem. Západočechům stačila remíza 1:1 v Příbrami, protože doma před týdnem vyhráli 1:0. Jablonec vyřadil loňského vítěze soutěže z Teplic, když sice doma uhrál bezbrankovou remízu, ale po triumfu na Stínadlech 3:1 také může slavit. Olomouc už ve středu vyřadila Liberec.  Další informace přináší server fotbalživě.cz.

Utkání Příbram - Plzeň
Utkání Příbram - Plzeň
Otevřít galerii
 • Utkání Příbram - Plzeň autor: Petr Eret, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Teplice - Jablonec autor: Libor Zavoral, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1543/154207.jpg?1270055638

Jablonec se na semifinále poháru může těšit po třech letech, i když trenér František Komňacký z výkonu nadšený nebyl. Úroveň utkání s Teplicemi podle něj za moc nestála. "Bylo to, jako kdyby hrál hluchý se slepým. Týmy sice nehrály v nejsilnějších sestavách, ale na pět metrů si musíte nahrát, i kdybyste dva roky nehráli. Snaha tam sice byla, ale k naší hře mám spoustu výhrad," prohlásil Komňacký.

Teplice pokračují v nevýrazných výkonech. Po pondělní domácí prohře s Ostravou také dnes vyšly střelecky naprázdno a rozplynul se jim sen o obhajobě pohárového triumfu, byť po prvním utkání už měly složitou pozici.

Vrba: V poháru máme velké naděje

Plzni dnes v Příbrami hodně pomohl vedoucí gól záložníka Milana Petržely dvacet minut před koncem. V tu chvíli bylo jasné, že domácí musejí k postupu aspoň třikrát skórovat.

To se jim nepovedlo, Daniel Tarczal v poslední minutě pouze vyrovnal, což na radosti Plzně nic nezměnilo. "Jsem samozřejmě rád, že jsme nakonec mezi posledními čtyřmi, a každý ze semifinalistů bude chtít soutěž vyhrát. Já sám ale cítím, že tu naději máme také," uvedl plzeňský kouč Pavel Vrba.

Pavel Vrba
Pavel Vrba
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.