ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Platini hrozí Ukrajině: Nepospíšíte-li si s výstavbou, přijdete o Euro

Velikost textu:

Varšava/Brusel - Předseda Evropské fotbalové unie (UEFA) Michel Platini dnes pohrozil Ukrajině, že pokud si nepospíší s výstavbou infrastruktury pro Euro 2012, může o pořadatelství fotbalového svátku přijít. Příští týden chce Platini jet na Ukrajinu a o problémech jednat s nově zvoleným ukrajinským prezidentem Viktorem Janukovyčem. Práce na kyjevském stadionu, kde se má hrát finále, se podle Platiniho, "nepohnuly ani o centimetr".

Prezident UEFA Michel Platini
Prezident UEFA Michel Platini
Otevřít galerii
 • Prezident UEFA Michel Platini autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Rozestavěný fotbalový stadion na Ukrajině autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Pokud si Kyjev nepospíší se stavbou stadionu a dalších objektů, nebude se mistrovství Evropy v této zemi konat," vzkázal Platini. Euro 2012 pořádá Polsko společně s Ukrajinou. Podle dosavadních plánů by se zápasy měly hrát ve čtyřech polských a ve čtyřech ukrajinských městech.

Podle Platiniho by se v případě krize na Ukrajině mohlo hrát jen na dvou stadionech, ale pod podmínkou, že jedním z nich bude ten kyjevský. Nicméně právě se stadionem v ukrajinském hlavním městě jsou největší problémy. "Nejlepší by bylo kyjevský stadion strhnout a postavit nový. Ale to už teď není možné," řekl minulý týden Borys Kolesnikov, náměstek předsedy ukrajinské vlády zodpovědný za Euro 2012. Opožďuje se i stavba stadionu ve Lvově. Podle odborníků projekty spojené s Eurem 2012 ve Lvově a Kyjevě nabraly asi pětiměsíční zpoždění.

V Polsku se zpozdila stavba stadionu ve Vratislavi, kde město na přelomu loňského a letošního roku vypovědělo smlouvu firmě, která ho měla vybudovat. Varšava zaostává s modernizací infrastruktury.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.