ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Sigma Olomouc podá trestní oznámení na Bohemians Praha

Velikost textu:

Praha - Vedení fotbalistů Sigmy Olomouc se rozhodlo podat na Bohemians Praha kvůli obvinění z korupce trestní oznámení. Zároveň chce prověřit telefonní výpisy hráčů z loňského května, kdy podle šéfa střížkovského celku Karla Kapra nabídl olomoucký brankář Petr Drobisz fotbalistům jeho týmu 300 000 korun za porážku v posledním utkání minulého ročníku první ligy. Hanácký klub nařčení z korupce popřel, stejně jako Drobisz.

SK Sigma Olomouc
SK Sigma Olomouc
Otevřít galerii
 • SK Sigma Olomouc autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40527.jpg?1221145884
 • Fotbal zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Dozorčí rada a představenstvo pověřují advokáta Petra Konečného, aby za SK Sigma Olomouc, a. s. podal trestní oznámení z důvodu poškození dobrého jména klubu," uvedlo vedení olomouckého klubu na svém webu po dnešním řádném zasedání dozorčí rady a představenstva. Předseda představenstva Jaromír Gajda byl pověřen tím, aby požádal hráče Sigmy o výpisy telefonních hovorů a textových zpráv za loňský květen.

Fotbalisté Olomouce čelí obvinění, že zaplatili Pražanům 300 000 korun, aby vyhráli a probojovali se do předkola Evropské ligy. Aférou, kterou rozpoutal minulou sobotu článek v deníku Aha!, se začal zabývat fotbalový svaz a případ vyšetřuje také policie. V úterý disciplinární komise vyslechla Kapra, který má notářsky ověřené výpovědi svých hráčů ohledně úplatku, a místopředsedu Sigmy Josefa Lébra.

Kaprova vyjádření disciplinárku neuspokojila a vyzvala ho, aby příští týden předložil další důkazy. Předvoláni byli také údajní aktéři korupce - olomoucký gólman Drobisz a kvarteto Roman Dobeš, Marek Kincl, Miroslav Obermajer a David Zoubek. Poslední dva hráči už ve střížkovském klubu nepůsobí.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.