ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Matula má zlomenou spánkovou kost, šest týdnů si nezahraje

Velikost textu:

Teplice - Zranění teplického obránce Milana Matuly je vážnější, než se před necelými dvěma týdny po utkání na hřišti pražské Slavie původně zdálo. Pětadvacetiletý fotbalista si ze vzdušného souboje s Petrem Jandou odnesl zlomeninu spánkové kosti, což odhalila až nedávná podrobná vyšetření. Matula bude nejméně šest týdnů bez fotbalu. Uvedl to tiskový mluvčí teplického klubu Petr Heidenreich.

Teplický fotbalista Milan Matula
Teplický fotbalista Milan Matula
Otevřít galerii
 • Teplický fotbalista Milan Matula zdroj: fcslovanliberec.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1045/104473.jpg?1250177978
 • Slavia - Teplice zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Matula se zranil při střetu s Jandou. Oba hráči se srazili hlavami a teplický obránce byl ještě potrestán žlutou kartou. Ani jeden z nich zápas nedohrál, Janda utrpěl otřes mozku. U Matuly bylo podezření na zlomeninu lebky, což se nepotvrdilo, ale nedávná vyšetření ukázala, že defenzivní univerzál má zlomenou spánkovou kost.

Souboj vyvolal hodně emocí. Slávisté žádali u disciplinární komise, ať Matulu přísně potrestá, což se nakonec nestalo. Matula už v letošní sezoně dostal osmizápasový trest za úder loktem do hlavy plzeňského Petra Jiráčka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.