ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Slávista Naumov prý zažil nejkrušnější chvíle kariéry

Velikost textu:

Praha - Fotbalový útočník Slavie Praha Riste Naumov prý prožil v zápasu 19. kola první ligy proti Teplicím nejkrušnější chvíle kariéry. Souboj pro něj skončil po půlhodině hry, kdy po střetu s Martinem Kleinem odjel se zlomenou lýtkovou a holenní kostí ze stadionu v sanitce. Ještě v sobotu večer se poté ve střešovické nemocnici podrobil operaci. "Sledoval jsem míč a pak uviděl protihráče, jak jde se mnou do souboje. A dál už na to nechci raději vzpomínat," popsal krušný okamžik slávistický fotbalista. Teplického Kleina, jenž mu těžké chvíle připravil, z ničeho neviní. "Byl to souboj o míč, srazili jsme se. Nemyslím si, že mě chtěl zranit," uvedl Naumov.

Zraněný Naumov opouští na nosítkách hřiště
Zraněný Naumov opouští na nosítkách hřiště
Otevřít galerii
 • Zraněný Naumov opouští na nosítkách hřiště zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Sanitka odváží ze hřiště zraněného slávistu Naumova zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Hned jsem věděl, že je zle, že mám zlomenou nohu. Napadlo mě, jestli to není konec kariéry. Vzpomněl jsem si i na svou těhotnou manželku, která sledovala doma utkání v televizi, pak si pamatuju už jen bolest," dodal Makedonec. "Manželka se musela hrozně polekat. Volal jsem jí už ze sanitky," uvedl Naumov, jehož manželka Maja s ním byla ještě před operací.

Osmadvacetiletý útočník doufá, že brzy začne s rehabilitací. "Lékaři mi říkali, že jsem měl štěstí v neštěstí, protože je to taková ta čistá zlomenina, která by se měla dobře hojit. Věřím, že se na trávník vrátím co nejdříve, že bych za šest měsíců mohl začít trénovat," dodal Naumov.

Dva dny po operaci se už cítí lépe. "Dostávám léky proti bolesti, takže mě to tolik nebolí. Dnes jsem poprvé mohl vstát a chodit krátce o berlích," uvedl Naumov, jenž bude berle používat dva měsíce. Jeho nejtěžším zraněním v kariéře dosud byla zlomenina klíční kosti, kterou utrpěl ještě v době působení ve Viktorii Žižkov. "Ale to jsem nehrál jenom měsíc, něco tak vážného prožívám poprvé," řekl fotbalista, kterého lékaři nejspíš již v úterý propustí do domácího ošetření.

přehrát video
Naumov by mohl do půl roku začít s tréninkem
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.