ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Do Brna přijeli fanoušci Baníku, dva byli zadrženi

Velikost textu:
aktualizováno 15. 3. 2010 16:04

Brno - Do Brna před 15:00 dorazilo na utkání fotbalistů místního 1. FC a Baníku Ostrava asi 250 fanoušků hostů. Přijeli rychlíkem na železniční nádraží Brno-Slatina. Při nastupování do autobusů, které je převezly na stadion, byli dva zadrženi. Hrubě policisty uráželi, a když neuposlechli opakované výzvy, aby svého jednání zanechali, byli předvedeni k podání vysvětlení. Dohrávka 19. kola fotbalové ligy začne na stadionu v Srbské ulici v 17:30. Přímý přenos vysílá ČT2 a zpravodajský web ČT24. Další informace najdete na serveru fotbalživě.cz.

Fanoušči Baníku Ostrava
Fanoušči Baníku Ostrava
Otevřít galerii
 • Fanoušči Baníku Ostrava autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Výtržnosti na fotbale autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Do Brna by mělo dorazit ještě asi 30 baníkovců. Policisté předpokládali, že jich přijede více. Po celou dobu utkání budou držet příznivce Brna i Ostravy zcela oddělené tak, aby mezi nimi nemohly vzniknout potyčky. Hned po utkání budou baníkovci odvezeni na nádraží. Odjet by měli před 20:00. 

Zápas domácího klubu s Baníkem patří z pohledu násilných konfliktů mezi fanoušky obou táborů k nejrizikovějším v lize. "Opatření, které vychází ze zkušeností z minulých let a z intenzivních jednání s klubem, má podobný scénář jako při všech velmi rizikových zápasech brněnského klubu. Do akce bude nasazeno několik stovek policistů a strážníků městské policie, počítáme rovněž s nasazením policistů antikonfliktního týmu a kriminalistů v civilním oděvu," řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Fanoušci budou muset dvakrát ukazovat občanský průkaz

Přísnější bezpečnostní opatření chystají i pořadatelé, kteří jsou zodpovědní za pořádek na stadionu. Před zápasem se budou muset fanoušci prokazovat občanským průkazem hned dvakrát: při nákupu lístků a při vstupu na stadion. Větší bezpečnost mají zajistit také namátkové dechové kontroly, podnapilí fanoušci se na stadion nedostanou.


Ostravští a brněnští fanoušci patří k nejagresivnějším. Loni v únoru v Brně vtrhl houf příznivců Baníku před utkáním na hřiště. Do jejich sektoru je musela zatlačit stovka policistů. Příznivci brněnského klubu zase v Ostravě řádili v březnu 2004. Při cestě z vlakového nádraží ke stadionu zdemolovali dva autobusy; rozbili okna, vytrhali dveře a poničili další zařízení.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.