ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Slávista Hloušek má za sebou operaci kolene

Velikost textu:

Augsburg - Fotbalista Adam Hloušek má za sebou úspěšnou operaci zkřížených kolenních vazů, kterou absolvoval v německém Augsburgu. Ve čtvrtek se slávistický útočník vrací do domácího ošetřování, následovat by měla zhruba půlroční rehabilitace. Jednadvacetiletý Hloušek se zranil v prvním jarním ligovém kole v utkání proti Bohemians Praha.

Adam Hloušek
Adam Hloušek
Otevřít galerii
 • Adam Hloušek autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Adam Hloušek autor: Alexandra Mlejnková, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Nejprve Hlouškův stav nesignalizoval žádné výrazné problémy, ale ve čtvrtek 4. března se hráč podrobil prohlídce v Mnichově u vyhlášeného odborníka Hanse-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta, který určil rozsah zranění i nutnost operačního zákroku.

Ten dnes provedl v Augsburgu jeho kolega, v tomto případě stejný specialista, jenž dal úspěšně dohromady podkolenní šlachu Tomáše Rosického. "Ve čtvrtek Adam pojede domů, kde ho čeká šest týdnů dlouhá rekonvalescence," uvedl hráčův manažer Pavel Paska. Lékaři zatím žádné prognózy ohledně návratu nevyslovili, ale fotbalisté se po tomto druhu zranění obvykle vracejí na trávník nejdříve za půl roku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.