ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Fotbaloví rozhodčí se před jarem radili v Táboře

Velikost textu:

Tábor - Stejně jako finišuje příprava fotbalových týmů na zahájení jarní části Gambrinus ligy, na zápasy se pečlivě chystají také rozhodčí a delegáti. Sedmadvaceti hlavním arbitrům a pětatřiceti asistentům v Táboře přednášeli také Jozef Marko nebo německý odborník Wilfried Heitmann.

Přednáška pro fotbalové rozhodčí
Přednáška pro fotbalové rozhodčí
Otevřít galerii
 • Přednáška pro fotbalové rozhodčí autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbaloví rozhodčí v Táboře autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Heitmann byl pozván na kontrolu naší připravenosti a svolil k tomu, že přednesl i přednášku na téma Osobnost rozhodčího," říká sekretář komise rozhodčích a delegátů Josef Krula.

Královec: Hlavně co nejméně chyb

Žádné převratné pravidlo rozhodčí v Táboře rozhodčí do praxe neuváděli, ale jeji hrudi, uši a ruce už nebudou zdobit šperky. "Rozhdočí, který jde na hrací plochu nemůže na sobě mít žádný řetiízek, prstýnek, popřípadě náušnice," dodává Krula.

Novinky u fotbalových rozhodčích

Stejně jako fotbalisté i rozhodčí mají před zahájením jarní části sezony, která začíná už příští týden, před sebou výkonnostní cíle. "Aby rozhodčí v co největší pohodě odpískal co nejvíce zápasu, a aby udělal co nejméně chyb," přeje si rozhodčí Pavel Královec.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.