ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Togo protestuje proti vyřazení fotbalistů ze šampionátů

Velikost textu:

Lomé - Togo se odvolalo k sportovní arbitráži CAS proti vyřazení fotbalistů z příštích dvou afrických šampionátů. Africká fotbalová konfederace potrestala Togo poté, co vláda nařídila hráčům nestartovat kvůli útoku na týmový autobus na lednovém mistrovství v Angole. Odvolání k CAS podala komise dosazená světovou federací FIFA, která dočasně řídí tožský fotbal. Národní svaz totiž na konci minulého roku paralyzovaly mocenské spory.

Togo
 • Togo autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Emanuel Adebayor autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/113/11201.jpg?1204658171

Šéf komise Seyi Memene uvedl, že vzhlíží k CAS s optimismem. Je ovšem v nestandardní situaci, neboť je zároveň viceprezidentem africké konfederace (CAF). "Jsem především Tožan. Přeji si a modlím se k bohu, aby byly sankce CAF směrem k Togu zrušeny," uvedl.

Během cesty na šampionát zemřeli po střelbě v severoangolském regionu Cabinda dva členové tožské výpravy a řidič. Fotbalisté přesto chtěli na šampionátu startovat, nicméně premiér jim nařídil vrátit se domů. Za vměšování vlády potrestal CAF Tožany zákazem účasti na dvou šampionátech a pokutou 50 000 dolarů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.