ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Ščasnou si v zámořské lize WPS vybrala Atlanta

Velikost textu:

New York - Fotbalistku Pavlínu Ščasnou získal v zámořské ženské lize WPS (Women's Professional Soccer) klub Atlanta Beat. Tým si sedmadvacetiletou Češku vybral v rozřazovacím draftu hráček zaniklého klubu Los Angeles Sol. Vedle Ščasné byla v draftu i nejlepší fotbalistka světa Marta. Brazilskou útočnici si překvapivě až jako třetí hráčku v pořadí vybral kalifornský tým FC Gold Pride. Dceru trenéra Zdeňka Ščasného získala Atlanta jako 16. ve druhém kole.

Pavlína Ščasná
Pavlína Ščasná
Otevřít galerii
 • Pavlína Ščasná autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Pavlína Ščasná autor: iveta.vlcnov.cz, zdroj: iveta.vlcnov.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Pavlína nám přinese potřebné zkušenosti," připomněl na webu Atlanty trenér Gareth O'Sullivan předchozí působení Ščasné v zaniklé zámořské lize WUSA a švédském Malmö. "Také je o ní známo, že to je velká profesionálka s poctivým přístupem k tréninku," dodal. 

Celek Los Angeles Sol v loňské premiérové sezoně WPS vyhrál základní část, ve finále play off ale prohrál se Sky Blue 0:1. Před letošní sezonou majitel klubu společnost AEG nenašel kupce a tým rozpustil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.