ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Chelsea uspěla s odvoláním proti zákazu nakupování hráčů

Velikost textu:

Lausanne (Švýcarsko) - Fotbalová Chelsea uspěla s odvoláním proti trestu FIFA, která jí na rok zakázala kupovat hráče. Distanc zrušila Mezinárodní sportovní arbitráž CAS. FIFA začátkem září potrestala Chelsea za to, že v roce 2007 přesvědčovala mladého francouzského fotbalistu Gaela Kakutu, aby porušil kontrakt s Racingem Lens a odešel do Londýna. Oba kluby se však shodly na tom, že Kakuta neměl s Racingem platnou smlouvu, a nemohl tak odchodem do Chelsea porušit pravidla.

Radost hráčů Chelsea
Radost hráčů Chelsea
Otevřít galerii
 • Radost hráčů Chelsea autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/801/80053.jpg?1239744748
 • Logo fotbalového klubu Chelsea Londýn zdroj: chelseafc.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

CAS také rozhodl o tom, že anglický celek nemusí platit Lensu odškodné 780 000 eur (asi 20,5 milionu korun). Místo toho francouzskému celku dá pouze odstupné 130 000 eur, které stanovila FIFA.

Chelsea s odvoláním částečně uspěla u arbitráže už loni začátkem listopadu, kdy jí CAS do vynesení konečného verdiktu povolil angažovat hráče v zimním přestupním období. Dnes trest, který měl platit ještě v letním oknu pro transfery, zcela zrušila.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.