ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Volešák odchází ze Slavie na hostování do Budějovic

Velikost textu:

České Budějovice - Výraznou posilu pro jarní sezonu získali fotbalisté Českých Budějovic. Záložní řadu Dynama vyztuží Ladislav Volešák, který přichází z mistrovské Slavie na půlroční hostování s následnou opcí na přestup. Volešák se vrací do míst, kde prožil povedený ligový ročník 2006/07. V Dynamu tehdy hostoval z pražské Sparty a s šesti brankami se stal nejlepším českobudějovickým střelcem v sezoně. Upozornil na sebe především jako nekompromisní exekutor standardních situací.

Ladislav Volešák
Ladislav Volešák
Otevřít galerii
 • Ladislav Volešák zdroj: Dynamo Č. Budějovice https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • SK Dynamo České Budějovice autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V červnu 2007 se vrátil na Letnou, odkud jako přebytečný hráč zamířil do Edenu. Se Slavií vybojoval dva mistrovské tituly, ale na podzim postupně přestal ve vršovickém týmu nastupovat v základní sestavě a od devátého kola už nezasáhl ani do jednoho ligového duelu. 

Bývalý mládežnický reprezentant proto raději míří na jih Čech, kde by se měl definitivně upsat v pátek. "Zítra by měl dorazit do Českých Budějovic a podepsat smlouvu," uvedl sportovní manažer Jihočechů Roman Rogoz. 

Volešák, jenž hrál první ligu také v Mladé Boleslavi, je druhou výraznou posilou Dynama v průběhu zimní přestávky. České Budějovice již v prosinci získaly zkušeného záložníka Rudolfa Otepku, který přišel ze Sigmy Olomouc rovněž na půlroční hostování s následnou opcí.

Rudolf Otepka
Rudolf Otepka
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.