ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Jankulovski by se mohl vrátit do Ostravy příští rok

Velikost textu:

Ostrava - Kroky bývalého fotbalového reprezentanta Marka Jankulovského by po angažmá v AC Milán měly vést zpátky do Ostravy. Majitel Baníku Tomáš Petera na oficiálním webu klubu naznačil, že k návratu dvaatřicetiletého krajního obránce do mateřského klubu by reálně mohlo dojít příští rok v létě. Jankulovskému na San Siru právě po příští sezoně skončí smlouva. Bronzový medailista z Eura 2004 a vítěz Ligy mistrů z roku 2007 se v minulosti už několikrát nechal slyšet, že by svou kariéru rád zakončil v Baníku.

Marek Jankulovski
Marek Jankulovski
Otevřít galerii
 • Marek Jankulovski autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/321/32038.jpg?1216414919
 • Marek Jankulovski a Mirnes Šišič ze Slovinska autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Já osobně si myslím, že Markův návrat do Baníku je téměř jistý. A to nejen v pozici hráče, ale pak později i v nějaké významné sportovní funkci," uvedl ve svém blogu Petera, který v minulém týdnu s Jankulovským o jeho budoucnosti v Itálii nezávazně jednal.

Možnosti návratu zkušeného beka nyní nabírají konkrétnější kontury. "Myslím, že existují tři varianty, ale nejpravděpodobnější je léto 2011," uvedl Petera. "Může se stát, že to bude i o rok dříve, ovšem to by se musel dohodnout s AC, že odejde rok před koncem smlouvy. Může se to stát, dávám tomu tak 25 procent... Poslední variantou je, že ještě někam předtím přestoupí, ale to se zdá málo pravděpodobné," podotkl Petera.

Po operaci kotníku a dlouhé rekonvalescenci letos Jankulovski v základní sestavě druhého celku italské ligy jen paběrkuje. Dlouholetá opora národního týmu, která vloni na podzim po devíti letech ukončila reprezentační kariéru, byla téměř po celý leden předmětem nejrůznějších přestupových spekulací. Až krátce po pondělní uzávěrce přestupů v Itálii vyšlo najevo, že na spadnutí byla výměna Jankulovského za brazilského útočníka Manciniho do Interu, která však ztroskotala na zamítavém stanovisku českého fotbalisty.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.