ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Ligové Brno posílí šestice nových hráčů

Velikost textu:

Brno – Soupisku prvoligových fotbalistů Brna doplní pro jarní část soutěže brankář Martin Poláček, obránce Martin Husár, středopolaři Jan Kalabiška, Lukáš Křeček, Filip Chlup a útočník Andrej Hodek. Celá šestice uzavřela s vedením klubu v minulých dnech smlouvy. Z dalších testovaných hráčů měl blízko k angažmá Makedonec Jovan Kostovski, jenž měl být v pětadvacetičlenném kádru, který odletí v neděli na soustředění do Turecka.

Brno - Jablonec
Brno - Jablonec
Otevřít galerii
 • Brno - Jablonec autor: Libor Zavoral, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Miroslav Beránek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Vzal si krátké volno, chtěl se vrátit domů pro věci. Dnes měl podle domluvy nastoupit v utkání proti Karviné. Jeho manažer nám oznámil, že nepřijede. Nevíme, zda se ještě vrátí," řekl na dnešní tiskové konferenci trenér Miroslav Beránek. Do Turecka místo Kostovského poletí útočník Rostislav Šamánek z juniorského týmu.

"Všech šest nových hráčů patří k potenciálním posilám. Jsme přesvědčeni, že herní potenciál mají. Musí jej ale prokázat na hřišti," uvedl sportovní ředitel Karel Večeřa. Devatenáctiletý brankář Poláček přichází z Prešova, obránce Husár ze Spartaku Trnava, Kalabiška z Příbrami a Křeček z druholigové Vlašimi. Chlup se vrací z působení v Nizozemsku a Hodek přišel z Petržalky.

Brňané se těsně před koncem přestupního termínu ucházeli o odchovance Karla Kroupu z druholigového Zlína. "Nedohodli jsme se s vedením Zlína na podmínkách přestupu," řekl Večeřa. Do nominace na soustředění v Turecku se nevešel obránce Martin Sus. "Potřebuje pravidelně hrát zápasy. Proto půjde zřejmě na hostování," prohlásil Beránek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.