ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Sparťan Holenda jedná o přestupu do Machačkaly

Velikost textu:

Praha - Fotbalový útočník Jan Holenda zřejmě na jaře už nebude oblékat dres Sparty Praha. Čtyřiadvacetiletý hráč má blízko k přestupu do klubu nováčka ruské ligy Anži Machačkala, kde dnes absolvoval zdravotní testy a předběžně se domluvil na tříletém kontraktu. Večer budou dojednávat podrobnosti transferu zástupci obou klubů. "Na hráčské smlouvě jsme se už domluvili. Já jsem se z jednání už vrátil, ale na místě ještě zůstal zástupce Sparty, který dojednává podmínky přestupu mezi kluby," řekl hráčův agent Viktor Kolář.

Jan Holenda
Jan Holenda
Otevřít galerii
 • Jan Holenda zdroj: Sparta.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • AC Sparta Praha autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/313/31282.jpg?1349432062

Personální ředitel Sparty Jakub Otava potvrdil, že pražský klub nebude svému hráči zřejmě v přestupu bránit. "Musíme dojednat některé náležitosti, k tomu by mohlo dojít již dnes večer," uvedl. 

Holenda patří mezi největší ligové "cestovatele", neboť nejvyšší soutěž hrál přes své mládí už v pěti klubech. Sparťanský odchovanec se dlouho nemohl prosadit v letenském kádru, a tak putoval po hostování v Drnovicích, Liberci, Českých Budějovicích a Mostu, kde postupně nasbíral 116 utkání a vstřelil 20 branek. V poslední době patřil mezi sparťanské pilíře, na podzim se v lize trefil čtyřikrát.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.