ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Blažek opustí Liberec a bude hostovat v Larisse

Velikost textu:

Praha - Fotbalový útočník Jan Blažek opouští Liberec a míří do řecké Larissy. V sobotu by měla být do úspěšného konce dotažena dohoda o jeho půlročním hostování s následnou opcí. Jednadvacetiletý Blažek už během prosince podstoupil testy v Bursasporu, ale Liberec se s tureckým klubem nedohodl na podmínkách jeho uvolnění a Blažek od ledna dál trénoval s mužstvem Slovanu. V jarní části ligy se však Blažek v libereckém dresu podle všeho už neobjeví.

Jan Blažek
Jan Blažek
Otevřít galerii
 • Jan Blažek autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • FC Slovan Liberec autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40521.jpg?1221145435

Severočeši totiž našli společnou řeč s Larissou, které patří třinácté místo v nejvyšší řecké soutěži. "Bylo to všechno hodně rychlé, ale doufám, že všechno dopadne dobře. Rád bych to v zahraničí zkusil," řekl Blažek.

Už dnes vpodvečer společně s agentem Jiřím Rosickým odletěli do Řecka a během soboty by měla být dohoda zpečetěna. "Zbývá doladit poslední detaily, kluby jsou na všem dohodnuté," poznamenal Rosický. 

Blažek v české lize odehrál 81 zápasů a nastřílel 21 branek, v roce 2006 pomohl Liberci k zisku titulu. V listopadu si během přípravného turnaje ve Spojených arabských emirátech odbyl i premiéru v reprezentaci.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.