ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Vieira míří do Manchesteru City

Velikost textu:

Paříž - Francouzský fotbalista Patrick Vieira opustí lídra italské ligy Inter Milán a po pěti letech se vrátí do Anglie. Někdejší opora Arsenalu bude hrát za Manchester City a doufá, že se prosadí do reprezentačního kádru pro mistrovství světa. Na šampionátu by se Vieira představil už počtvrté. Třiatřicetiletému záložníkovi nedával trenér José Mourinho v Interu příliš mnoho šancí. Vieira doufá, že v Manchesteru City bude hrát víc a přesvědčí o svých kvalitách.

Patrick Vieira
Patrick Vieira
Otevřít galerii
 • Patrick Vieira zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Manchester City zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/984/98371.jpg?1247510864

"Chci jet na mistrovství světa, to je hlavní důvod," řekl Vieira, který je stále kapitánem francouzské reprezentace, třebaže za ni v soutěžním utkání nastoupil naposledy v září 2007. 

V Arsenalu strávil Vieira devět sezon, před pěti lety odešel do Juventusu a posléze do Interu. "V Manchesteru City snad dokážu trenérovi (Robertovi Mancinimu), že jsem pořád tím samým hráčem jako v době, kdy vedl Inter," dodal mistr světa z roku 1998. S anglickým klubem, který ho získal zadarmo, by Vieira po lékařské prohlídce měl uzavřít smlouvu na rok a půl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.