ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Drobného z Herthy chce údajně Stuttgart

Velikost textu:

Stuttgart - O služby fotbalového brankáře Jaroslava Drobného z Herthy Berlín projevil podle německého deníku Bild zájem VfB Stuttgart. Český reprezentační gólman by mohl v patnáctém týmu bundesligové tabulky nahradit zkušeného Jense Lehmanna, který možná v příštích týdnech ukončí kariéru. Agentura Sport Invest International, která Drobného zastupuje, se nechce k informaci německého listu příliš vyjadřovat. "V této chvíli se Jarda v klidu připravuje na jaro v Hertě Berlín," řekl hráčův agent Pavel Zíka.

Jaroslav Drobný
Jaroslav Drobný
Otevřít galerii
 • Jaroslav Drobný zdroj: wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jens Lehmann zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Čtyřicetiletý Lehmann má ve Stuttgartu smlouvu do konce sezony, ale je možné, že se s klubem rozejde už v zimě. Jedním z důvodů by mohly být také incidenty, jimiž se bývalý reprezentační gólman prezentoval v průběhu podzimu. Během zápasu Ligy mistrů močil německý brankář na hřišti, po skončení bundesligového duelu v Mohuči pro změnu sebral fanouškovi brýle. A do rozepře se dostal i s vedením svého klubu. 

Bild tvrdí, že o Lehmannově dalším osudu bude jasno do čtyř týdnů. Stuttgart už si prý vytypoval čtyři potenciální nástupce a první variantou má být Drobný.


Český brankář se v podzimní sezoně trápil za děravou defenzivou Berlína, který inkasoval nejvíc gólů ze všech bundesligových týmů a před jarní částí je beznadějně poslední. Po prosincové porážce 2:5 na hřišti Bayernu Mnichov dokonce naštvaný Drobný prohlásil, že Hertha na německou ligu nemá. 

Český gólman má v Berlíně smlouvu do konce sezony. Podle Bildu mu vedení Herthy během srpna nabídlo prodloužení kontraktu, ale třicetiletý brankář ho zřejmě i kvůli současnému postavení v tabulce zatím nepodepsal. "Jarda chce mít sportovní perspektivu," prohlásil manažer Michael Preetz.

Jaroslav Drobný
Jaroslav Drobný
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.