ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Kováč si už v reprezentaci nezahraje

Velikost textu:
aktualizováno 2. 1. 2010 13:04

Praha - Fotbalista Radoslav Kováč se už v dresu české reprezentace neobjeví. Třicetiletý záložník londýnského West Hamu, který v národním mužstvu odehrál 30 zápasů a vstřelil dvě branky, to řekl v rozhovoru pro deník Sport. Posledním Kováčovým zápasem za národní tým byla dubnová domácí prohra 1:2 se Slovenskem. Po ní byl kvůli nočnímu večírku spolu s dalšími pěti reprezentanty na čas z národního týmu vyřazen.

Radoslav Kováč
Radoslav Kováč
Otevřít galerii
 • Radoslav Kováč autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/644/64371.jpg?1233152084
 • Radoslav Kováč zdroj: spartak.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/136/13544.jpg?1205928757

S novým reprezentačním trenérem Michalem Bílkem byl Kováč dohodnutý, že se soustředí především na klub a nebude do českého výběru pravidelně povoláván. Nyní však už návrat do reprezentace prakticky vyloučil. "S trenérem jsem domluvený, že kdybych hrál někdy dobře a byla nutnost pomoci, pobavíme se o tom. Ale teď je to prostě definitivní," řekl.

Roli v jeho rozhodování hrály různé faktory. "I veřejnost chtěla, aby hráli mladí hráči. Já mám teď ve West Hamu náročný program a nikdy jsem nebyl velký lídr nároďáku. Byl jsem v něm dlouho a zažil s ním spoustu krásných věcí. Hrál jsem na mistrovství světa i Evropy, vyhrál s jednadvacítkou. Teď už je mi třicet pryč, a proto jsem se rozhodl skončit," uvedl Kováč.

Bývalý hráč Olomouce a pražské Sparty v létě přestoupil ze Spartaku Moskva do West Hamu a trenér Gianfranco Zola si jeho výkony velmi chválí. "Chtěl bych se soustředit na anglickou ligu a mít klid," poznamenal Kováč.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.