ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Silvestrovské derby pražských S skončilo remízou

Velikost textu:
aktualizováno 31. 12. 2009 12:24

Praha – Smírným výsledkem 4:4 skončilo 24. silvestrovské derby internacionálů pražských fotbalových týmů Slavie a Sparty. Při utkání hráčů starších 35 let vedla Slavia na domácím edenském stadionu již 4:1, náskok však ztratila v závěrečné přestřelce, kdy hráči Sparty vstřelili tři góly během dvou minut. V historii tradičního silvestrovského zápasu jde teprve o pátou remízu. Docela stejným výsledkem 4:4 jako derby mladších hráčů skončilo také utkání veteránů starších 50 let.

Slavia - Sparta
Slavia - Sparta
Otevřít galerii
 • Slavia - Sparta autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Slavia - Sparta autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Sparťané chtěli zlepšit svoji bilanci, neboť v silvestrovských utkáních dokázali zvítězit pouze čtyřikrát, zatímco fotbalisté Slavie se radovali již šestnáctkrát. Letenským ovšem chyběla řada slavných jmen – omluvil se předseda fotbalového svazu Ivan Hašek, trenér reprezentačního týmu Michal Bílek i nynější kouč Sparty Jozef Chovanec. V týmu hráčů nad 35 let se naopak představil dvaapadesátiletý Franišek Straka. Na straně Slavie do derby premiérově nastoupili Vladimír Šmicer a Ivo Ulrich. Překvapivě ale chyběl trenér ligového slávistického týmu Karel Jarolím.

Slavia vedla již v 9. minutě díky Jindráčkovi a postupně zvýšila svůj náskok na 4:1. Dvě branky soupeře ale závěr zdramatizovaly a Sparta nakonec zvýšenou bojovností dokázala vyrovnat. Zápas tak měl hned tři dvougólové střelce – na straně sešívaných jím byl Pavel Kuka, na druhé Zdeněk Svoboda a Josef Němec, jenž vstřelil gól dokonce efektní patičkou.

Slavia - Sparta

"Je to škoda, prospali jsme závěr, skoro jsme to měli v kapse. Jenže soupeř zabojoval a dokázal vyrovnat," litoval závěrečného kolapsu slávistický kapitán Kuka, zatímco Svoboda bral výsledek s nadhledem. "Hlavní je, že jsme se mohli znovu ve zdraví sejít, i když ta kila navíc už nás někdy zlobí," řekl sparťanský záložník.

Souboj fotbalistů starších 50 let nebyl tak rychlý jako v případě mladších hračů, ale o to více fotbalových okamžiků bylo k vidění. Především sparťan Jan Berger si první start mezi veterány užíval, ale v koncovce se ukázali především tradiční kanonýři – Petr Slaný neúnavně pálil a Miloslav Denk dvěma góly prokázal, že na Slavii vždy uměl prodat své střelecké vlohy.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.