ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Uhrin bude trénovat AEL Limassol

Velikost textu:

Limassol - Dušan Uhrin mladší se stal trenérem kyperského fotbalového celku AEL Limassol. Smlouvu podle dostupných zdrojů podepsal na dva a půl roku a v novém působišti už vedl večerní trénink. Dvaačtyřicetiletý kouč, který před Vánocemi skončil v Mladé Boleslavi, si vyzkouší angažmá v týmu, kde získal už v sezoně 1988/89 pohárovou trofej jeho otec Dušan Uhrin starší. Český kouč už na klubovém webu naznačil, že chce v Limassolu zavést svůj oblíbený systém 4-4-2 a naplánoval si s každým hráčem ještě před Novým rokem individuální pohovor.

Dušan Uhrin ml.
Dušan Uhrin ml.
Otevřít galerii
 • Dušan Uhrin ml. autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbal autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/785/78466.jpg?1239352083

Právě skutečnost, že zde uspěl už kouč vicemistrů Evropy, byla podle klubového webu jedním z důvodů, proč Uhrin mladší na nabídku kývl. Limassol hledal trenéra poté, co na začátku týdne vyhodil po půlročním angažmá Izraelce Nira Klingera. Pětinásobný mistr země je v tabulce kyperské ligy šestý, když prohrál tři z předchozích čtyř ligových zápasů, a na vedoucí Apoel ztrácí devět bodů.

Uhrin se vydal na zahraniční štaci podruhé. Předloni odešel do rumunského Temešváru, letos na jaře krátce vedl společně s Alešem Jindrou i Kluž.

Tradiční kyperský celek si českého kouče vybral již popáté. Vedle otce a syna Uhrinových zde trénovali také František Havránek, Vladimír Švec a František Cipro.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.