ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Skandál v Chelsea: Terry vzal úplatek

Velikost textu:

Londýn - Kapitán fotbalistů Chelsea a anglické reprezentace, obránce John Terry, se zapletl do pořádného maléru. Reportéry bulvárního deníku News of the World totiž za úplatek provedl tréninkovým centrem známého londýnského klubu. Trenér Carlo Ancelotti se už nechal slyšet, že Terrymu důvěřuje s tím, že neudělal nic špatného.

Kapitán Chelsea John Terry
Kapitán Chelsea John Terry
Otevřít galerii
 • Kapitán Chelsea John Terry autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • John Terry zdroj: chelseafc.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Reportéři britského deníku za návštěvu tréninkového centra Chelsea, kam se normální člověk v životě nepodívá, zaplatili 10 tisíc liber (přibližně 300 tisíc korun). Roli prostředníka sehrál překupník fotbalových lístků Tony Bruce, kromně jiného i Terryho kamarád. Tomu poté předal podíl na výdělku – osm tisíc liber. Ty pak údajně poslal na dětskou charitu.

Podle Bruce však není Terry žádnou výjimkou. Podobné prohlídky se prý dají domluvit také s fotbalisty Manchesteru United, Liverpoolu či Arsenalu.

Trenér Carlo Ancelotti svému svěřenci stoprocentně věří. "Klub, já i hráči plně Johnovi důvěřují. Nic z toho, co se o něm napsalo, není pravda," uvedl italský trenér. "Řekl mi, že neudělal nic špatného, a já s tím souhlasím," doplnil Ancelotti.

Reportéři deníku News of the World se do povědomí fotbalových fanoušků před několika měsíci zapsali odhalením českého fotbalisty Romana Bednáře, který si od dealera kupoval kokain a marihuanu. Útočník týmu West Bromwich Albion zaplatil milionovou pokutu a několik měsíců byl vyřazen ze hry.

V květnu pak bulvární novináře propašoval řidič britské královny Alžběty II. do Buckinghamského paláce. List mu zaplatil 1000 liber. Řidič byl následně propuštěn a v paláci zvýšena bezpečnost.

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.