ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Blažek, Hušek a Žofčák prodloužili smlouvy se Spartou

Velikost textu:

Praha - Vedení fotbalové Sparty si pojistilo služby brankáře Jaromíra Blažka a záložníků Luboše Huška s Igorem Žofčákem, se kterými prodloužilo smlouvy. Blažek podepsal nový kontrakt do června roku 2011, Hušek s Žofčákem se dohodli na ještě o rok delší smlouvě. Všem třem ty staré měly vypršet po této sezoně. Informoval o tom personální ředitel klubu Jakub Otava.

Jaromír Blažek
Jaromír Blažek
Otevřít galerii
 • Jaromír Blažek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Luboš Hušek zdroj: www.sparta.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Šestatřicetiletý Blažek tak svým krokem dal najevo, že na jaře ještě nehodlá ukončit aktivní činnost, přestože takovou možnost před časem úplně nevyloučil. Dlouholetá sparťanská jednička v klubu bude působit dál. "Je stále oporou, proto jsme s prodloužením smlouvy neváhali," řekl Otava. Blažek se navíc dohodl se šéfy klubu, že i po skončení kariéry bude ve Spartě pokračovat v blíže neurčené pozici.

Člen širšího kádru slovenské reprezentace Žofčák si nový kontrakt vysloužil výkony během podzimu, kdy se stal pevnou součástí základní sestavy. Hušek, který v únoru v přípravném utkání v Maroku nahlédl i do reprezentace, se Spartě hodí díky své univerzálnosti. Může totiž nastupovat ve středu zálohy i obrany, i když jej často sužují zdravotní problémy a během podzimu zasáhl jen do devíti ligových utkání z šestnácti.

Igor Žofčák
Igor Žofčák
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.