ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Teplice doma poprvé padly, Brno je zdolalo po pěti letech

Velikost textu:

Teplice se po povedeném podzimu ocitly v krizi. Vše odstartovala už prohra v předehrávaném 16. kole v Jablonci. Po zimní přestávce přišla jen utrápená výhra proti poslednímu Mostu, debakl v Liberci a dnes i prohra proti Brnu. Ze čtyř odvetných zápasů si odnesli Tepličtí jen tři body a skóre 1:6. Ambice na titul berou pomalu za své a minulostí je už i třetí příčka. "V týmu není pohoda, musíme se z toho oklepat a napravit to," konstatoval teplický trenér Petr Rada.

Teplice doma prohrály s Brnem 0:1
Teplice doma prohrály s Brnem 0:1

"Jsme vepředu málo agresivní, nestřílíme ze střední vzdálenosti, chodí málo centrů," hledal příčiny mizerné koncovky Rada a odmítl, že by pohárové ambice svazovaly hráčům nohy. "Hráči si na sebe vytvářejí tlak sami. Poslední výsledky neodpovídají tomu, na co mají," konstatoval teplický trenér, který se s podobnou krizí musel vyrovnat už při svém teplickém angažmá před sedmi lety. Teď se snaží krizi zvrátit intenzivními tréninky. "Čekají nás zase výživné tréninky," odhadl bezprostředně po utkání obránce Vlastimil Vidlička.

"Chtěli jsme odčinit nepovedený výkon v Liberci. První poločas byl dobře odpracovaný, ale nedali jsme velké příležitosti a pak jsme z první ani ne šance dostali gól. Po poločase jsme chtěli pokračovat v podobném výkonu. Pak se ale projevila nervozita, především u tahounů mužstva, na které to dolehlo. Na konci jsme hráli až moc dopředu, dávali soupeři hodně prostoru. S druhým poločasem jsem trochu zklamaný, naopak Brno se zlepšilo," hodnotil samotné utkání Rada.

Před utkáním zamíchal se sestavou, ale ani to nepomohlo. "Chtěli jsme zkvalitnit rozehrávku od obrany, ve druhé půli už to ale zase nebylo ono. Smíšek s Marešem odvedli kvalitní výkon, ale platné to nebylo," krčil Rada rameny.

Jeho protějšek Petr Uličný po utkání doslova zářil. "Mám nesmírnou radost, bylo to zasloužené. Hráli jsme vynikající partii. V prvním poločase jsme byli pod tlakem, ale zvládli jsme to a druhý poločas už se mi hodně líbil, chtěli jsme soupeře potrestat. Hráči podali do jednoho vynikající výkon," pěl chválu na svůj tým Uličný.

Podle něj se na hře nepodepsal ani silný vítr, který měnil míč často v neovladatelnou poletující kouli. "Vítr neberu v potaz," prohlásil Uličný. Příliš se k němu vyjadřovat nechtěl ani Rada, přesto přiznal: "Dělal nám větší problémy než Brnu."

Utkání nakonec rozhodla 39. minuta. Brazilec Lira se obmotal okolo Vidličky, narazil si s Kaloudou a jeho tečovaná střela zapadla k tyči Slavíkovy branky. "Šel na Petra Lukáše a napálil to o něj. Je to škoda, v prvním poločase neměli vůbec nic a trefili se z první střely, ještě takhle hloupě," litoval Vidlička.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.