ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Fotbalová Sparta: Suchý nás urazil, chceme omluvu

Velikost textu:
aktualizováno 14. 12. 2009 19:04

Praha - Vedení fotbalové Sparty požaduje po slávistovi Marku Suchém omluvu za to, že po skončení zápasu Evropské ligy s Janovem zvedl nad hlavu šálu s nápisem "Smrt Spartě". Letenští považují počínání jednadvacetiletého kapitána vršovického týmu za překročení akceptovatelné sportovní rivality. "Sparta se do dnešního dne nedočkala od Marka Suchého omluvy ani prostřednictvím médií, ani osobní formou. Očekávali bychom minimálně vyjádření lítosti. Sparta proto tímto způsobem vyzývá hráče k veřejné omluvě adresované představitelům klubu, hráčům a zejména fanouškům," stojí v prohlášení na webových stránkách letenského klubu.

Marek Suchý
Marek Suchý
Otevřít galerii
 • Marek Suchý zdroj: Wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/746/74598.jpg?1237459359
 • AC Sparta Praha autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/313/31282.jpg?1349432062

Suchý se 2. prosince loučil s fanoušky v Edenu před odchodem na hostování do Spartaku Moskva. Po utkání s Janovem předstoupil před "kotel" a na znamení pozdravu zdvihl šálu s nápisem "Smrt Spartě". Později uvedl, že šlo o recesi a že nenávist k odvěkému rivalovi necítí.

"Toto heslo jsem nikdy nebral doslovně. Mohu jen zopakovat, že Spartu vnímám jako velkého rivala Slavie. Rozhodně nepřeji nikomu ze Sparty nic zlého, natož smrt. Je samozřejmé, že se najdou lidé, kterým můj čin udělaný ve velkých emocích vadí, a kvůli nim mě to mrzí," uvedl Suchý. 

Letenští považují Suchého počínání za odsouzeníhodné. "Věříme, že Marek Suchý přestane svůj čin vnímat jako recesi, jak uvedl v médiích, ale naopak se hluboce zamyslí nad důsledky svého počínání a uvědomí si, že překročil únosnou hranici sportovního zápolení," uvedl klub v prohlášení.

Někteří slávisté uráželi Spartu již dříve

Suchého jednáním se odmítla zabývat disciplinární komise ČMFS, která Spartě doporučila obrátit se na disciplinární komisi UEFA. "Vzhledem k tomu, že by takový postup poškodil nejen jméno Marka Suchého, nýbrž i celý český fotbal, rozhodli jsme se ho prozatím neučinit," uvedlo vedení Sparty.

Suchý není prvním slávistou, který podobně urážel letenský tým. V roce 2006 provolávali heslo "Smrt Spartě" po zápase v Mladé Boleslavi Stanislav Vlček, Radek Dosoudil a Pavel Fořt. Od disciplinární komise žádný trest nedostali, museli se však Spartě omluvit.

Logo Slavie Praha
Logo Slavie Praha
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.