ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Fotbalové ME se na Ukrajině bude hrát ve čtyřech městech

Velikost textu:

Funchal (Portugalsko) - Výkonný výbor fotbalové federace UEFA potvrdil, že zápasy mistrovství Evropy v roce 2012 budou na ukrajinské straně hostit Doněck, Lvov, Charkov a Kyjev. Hlavní město bude také hostit 1. července 2012 finálový duel. Konečná volba pořadatelských měst byla z května přeložena až na prosinec kvůli ekonomickým problémům na Ukrajině.

ME 2012
 • ME 2012 zdroj: uefa.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Rozestavěný fotbalový stadion na Ukrajině autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Polská strana, která je druhým spolupořadatelem šampionátu, na tom byla s infrastrukturou mnohem lépe a jména čtyř hostitelských měst znala už od jara. UEFA zvažovala také model, podle něhož by k Varšavě, Gdaňsku, Vratislavi a Poznani přibyla ještě další dvě polská města, která by nahradila ukrajinské spolupořadatele. K tomu však nedošlo a k předem jistému Kyjevu dnes vybrali šéfové evropského fotbalu i další tři města.

Tymošenková: Dnes zvítězila Ukrajina

"Jsem rád, že můžeme dát díky nesmírnému úsilí ukrajinské vlády zelenou symetrickému modelu šampionátu se čtyřmi městy na polské i ukrajinské straně," nechal se slyšet šéf UEFA Michel Platini. "Dnes zvítězila Ukrajina a její lidé," radovala se v místní televizi ukrajinská premiérka Julija Tymošenková.

I Platini si je však vědom, že na Ukrajině stále není vše v ideálním stavu. "Je tu ještě stále množství práce a překážek, které je třeba překonat. Já ale plně věřím polským i ukrajinským pořadatelům," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.