ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Sparta do Eindhovenu letí i s marody

Velikost textu:

Praha - Trenér sparťanských fotbalistů Jozef Chovanec vezme ke čtvrtečnímu pohárovému vystoupení v Eindhovenu kompletní hráčský kádr. Mezi čtyřiadvacítkou hráčů, kteří nastoupí ve středu dopoledne na palubu leteckého speciálu, budou i Roman Hubník, Martin Zeman a Juraj Kucka, přestože jejich start v utkání je velmi ohrožen. S týmem už bude i Jiří Kladrubský, který je po dlouhodobém zranění v plném tréninku. Chovanec do výpravy zařadil i mladé hráče širšího kádru. "Takovou zkušenost jako být u zápasu přímo na místě nikde nenajdou. Chceme, aby byli součástí kádru a mohli si osahat atmosféru," vysvětlil letenský kouč.

Jozef Chovanec
Jozef Chovanec
Otevřít galerii
 • Jozef Chovanec zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/965/96480.jpg?1246565586
 • AC Sparta Praha - PSV Eindhoven autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ve výpravě už bude i záložník Kladrubský, který má za sebou náročnou rekonvalescenci po operaci kolenních vazů. V plném tréninku s týmem už byl minulý týden, ale jeho start ještě není příliš pravděpodobný. 

Sparta se ale zřejmě bude muset obejít i bez hráčů, kteří v poslední době pravidelně nastupovali. Ve výpravě sice budou i Hubník, Kucka a Zeman, ale Chovanec v jejich uzdravení zatím příliš nevěří.

Na Eindhoven se chystají stovky sparťanských fanoušků

Mezi sparťanskými fanoušky je o zápas obrovský zájem. Podle mluvčího Ondřeje Kasíka bude jen v kotli téměř pět set diváků, další budou na hlavní tribuně. "Očekáváme, že Spartu podpoří přímo na stadionu až 700 fanoušků," uvedl letenský mluvčí. 

Sparta je dvě utkání před koncem bojů v základní skupině na druhém místě s dobrými předpoklady na postup. Pokud v Eindhovenu neprohraje, stačí jí v posledním domácím duelu s Kodaní remíza.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.