ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Eto'o chce po Barceloně 3 miliony eur

Velikost textu:

Madrid - Útočník Interu Milán Samuel Eto'o se bude soudit se svým bývalým klubem Barcelonou. Podle kamerunského fotbalisty mu katalánský celek dluží 3 miliony eur (asi 79 milionů korun) jako podíl z jeho letního přestupu do Itálie. Osmadvacetiletý Eto'o se podle agentury EFE obrátil na soud poté, co Barcelona odmítla hráčův podíl na přestupu vyplatit. Podle regulí španělské asociace profesionálních fotbalistů mají hráči při transferech nárok na 15 procent přestupní částky. Barcelona se však brání, že pravidlo platí pouze při přestupech mezi španělskými kluby.

Samuel Eto'o
Samuel Eto'o
Otevřít galerii
 • Samuel Eto'o autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/831/83072.jpg?1240997594
 • Samuel Eto'o autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Podobný případ rozhodoval soud ve Španělsku už loni. La Coruňa poté musela zaplatit 2,1 milionu eur útočníkovi Albertu Luquemu za jeho čtyři roky starý přestup do anglického Newcastlu. Eto'o odešel v létě do Interu výměnou za Zlatana Ibrahimovice. Barcelona za švédského střelce navíc zaplatila 46 milionů eur. Kamerunský reprezentant byl ohodnocen na 20 milionů eur, ze kterých mu podle něj má španělský klub vyplatit podíl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.