ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Teplice kvůli chřipce nebudou hrát nedělní ligu s Plzní

Velikost textu:
aktualizováno 26. 11. 2009 19:42

Teplice - U dalších čtyř teplických fotbalistů prokázaly testy onemocnění prasečí chřipkou. Nedělní utkání 16. kola mezi Teplicemi a Plzní se proto hrát nebude, neboť svaz vyhověl teplické žádosti a zápas odložil. Severočeši s žádostí o odložení uspěli až na druhý pokus. Marně se o to pokoušeli už před minulým utkáním v Olomouci, kde v pondělí nakonec nastoupili a prohráli vysoko 2:6. "Ve fotbale je možné všechno a umím si představit, že ani nedělní zápas nebude odložený. Ale už ve středu jsme absolvovali vstřícné jednání na svazu a po zjištění výsledků nových testů nepředpokládám, že by nedošlo k odložení zápasu," řekl ředitel klubu František Hrdlička. Krátce nato ČMFS oznámil, že se zápas skutečně hrát nebude.

Fotbalisté Teplic
Fotbalisté Teplic
Otevřít galerii
 • Fotbalisté Teplic autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/888/88768.jpg?1243369853
 • František Hrdlička zdroj: fkteplice.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Svaz se před pondělním zápasem odvolával především na to, že neměl žádný písemný doklad od krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem, proto prý utkání odložit nemohl. Obsáhlou zprávu nyní už Tepličtí mají v ruce a okamžitě ji také odeslali na svaz. "Nutnost mít podobný doklad bereme jako ponaučení pro příště a také pro všechny jiné kluby, které v budoucnu můžou být postiženy stejně," uvedl Hrdlička. 

Po Michalu Smejkalovi, v jehož těle byl virus H1N1 odhalen už minulý týden, dopadla další série středečních testů špatně pro Vlastimila Vidličku, který byl v prostějovské nemocnici testován už v pondělí, a dále Tomáše Grigara, Davida Kalivodu a Martina Slavíka. Výsledky testů dorazily do sídla teplického klubu během dneška. 

Rozhodující bylo rozhodnutí ředitele krajské hygienické stanice Josefa Trmala, jenž nařídil, aby byli nemocní hráči izolováni v domácím léčení po dobu dalších deseti dnů a tým se vůbec nescházel pohromadě, protože hrozí riziko šíření nákazy. Trmal už doporučil odložit pondělní zápas Teplic v Olomouci, písemné vyjádření však tehdy svaz nedostal. 

Po odložení zápasu s Plzní se zbytek teplického kádru, v němž prý zbylo šest zdravých hráčů, už letos nesejde. Severočeši, kteří vedou ligu o dva body před Jabloncem, se podle Hrdličky znovu setkají až na začátku ledna na startu zimní přípravy.

Tomáš Grigar
Tomáš Grigar
přehrát video
V Teplicích řádí prasečí chřipka
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.