ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Bývalý šéf Juventusu Moggi chce žalovat českého kouče Zemana

Velikost textu:

Neapol - Bývalý šéf Juventusu Turín Luciano Moggi hrozí soudem fotbalovému trenérovi Zdeňku Zemanovi. Vadí mu, že český rodák tvrdí, že dvaasedmdesátiletý funkcionář využil svého vlivu k tomu, aby mu zabránil získat nové angažmá v Itálii. Zeman to uvedl v minulém týdnu jako svědek u soudu, který se zabývá korupční aférou v italském fotbalu zvanou Calciopoli, v níž Moggi figuruje jako hlavní postava.

Zdeněk Zeman
Zdeněk Zeman
Otevřít galerii
 • Zdeněk Zeman zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1257/125694.jpg?1259077056
 • Luciano Moggi zdroj: juventusclubmalta.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Moggi dostal za svou roli v korupčním skandálu v roce 2006 pětiletý zákaz působení ve fotbale a začátkem letošního roku byl navíc odsouzen na 18 měsíců podmíněně za machinace při hráčských přestupech. Zeman před týdnem prohlásil, že Moggi má navzdory trestu v italském fotbale stále velký vliv a díky svým kontaktům tahá za nitky. "Žádný takový systém neexistuje. Žádné takové věci se neděly," uvedl dnes Moggi.

Luciano Moggi

Už mě to unavuje a otravuje. Není možné, abych mohl za všechno já. Budu Zemana žalovat.


V minulosti se bývalý kouč Lazia nebo AS Řím Zeman nechal slyšet, že doplácí na někdejší prohlášení o nadměrném užívání podpůrných prostředků v Serii A z roku 1998. Jeho slova rozpoutala v italském fotbale dopingovou aféru, v níž figurovala i jména hvězd Juventusu Gianluky Vialliho a Alessandra Del Piera. Vialli dokonce nazval Zemana teroristou. 

Dvaašedesátiletý kouč musel v roce 1999 z AS Řím odejít a v žádném špičkovém klubu už práci nedostal. V menších týmech nikde dlouho nevydržel.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.