ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Další teplický hráč může mít prasečí chřipku

Velikost textu:
aktualizováno 23. 11. 2009 11:43

Olomouc - Další z teplických fotbalistů má podezření na prasečí chřipku. Po Michalu Smejkalovi, jemuž byl virus H1N1 prokázán v těle v sobotu, je v ohrožení i Vlastimil Vidlička, který okamžitě projde zdravotními testy. Vidlička musel být dnes dopoledne hospitalizován na infekčním oddělení v prostějovské nemocnici, protože Severočeši se v nedaleké Olomouci chystají na dnešní ligový zápas.

Fotbalisté Teplic se radují ze vstřeleného gólu
Fotbalisté Teplic se radují ze vstřeleného gólu
Otevřít galerii
 • Fotbalisté Teplic se radují ze vstřeleného gólu autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/890/88971.jpg?1243443899
 • Fotbalisté Teplic autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/888/88768.jpg?1243369853

Fotbalový svaz dnes dopoledne oznámil, že se zápas kvůli onemocněním odkládat nebude. "ČMFS tak nastalou situaci řeší v souladu se stanoviskem UEFA. Evropská fotbalová unie v něm jednoznačně říká, že virová onemocnění hráčů v jednotlivých fotbalových klubech včetně nákazy virem H1N1 nejsou důvodem k odkládání zápasů, pokud mají kluby k dispozici dostatečný počet zdravých fotbalistů," uvedl mluvčí svazu Petr Svěcený. Svaz by tak prý učinil pouze tehdy, pokud by krajská hygienická stanice v Ústí nad Labem v teplickém týmu vyhlásila karanténu.

Vidlička dnes v ranních hodinách v doprovodu klubového lékaře opustil hotel, kde vedoucí tým ligy přebývá, s výrazně zhoršeným zdravotním stavem. "Byly to ty samé příznaky, které měl třeba Smejkal. Výrazně zvýšená teplota, bolesti hlavy, celková slabost," řekl tiskový mluvčí Teplic Petr Heidenreich. Vidlička by podle něj měl v nejbližší době absolvovat testy, výsledky však budou známy nejdříve v úterý.

Teplický tým bude oslaben

V teplickém táboře řádí chřipka už od minulého týdne. Forma prasečí chřipky byla odhalena zatím pouze u obránce Smejkala, výsledky útočníka Andreje Heska, který také testy na konci minulého týdne prošel, byly negativní. Hesek však do Olomouce neodcestoval, stejně jako bosenský záložník Admir Ljevakovič. Další hráči si také stěžovali na zdravotní problémy, ale k utkání i s Vidličkou odcestovali. Už v pátek Teplice poslaly na svaz žádost o přeložení utkání, ta byla také odmítnuta.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.