ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Češi jsou v žebříčku FIFA až na 23. místě

Velikost textu:

Bern - Českým fotbalistům patří po neúspěchu na turnaji ve Spojených arabských emirátech 23. místo v novém vydání žebříčku FIFA, což je jejich nejhorší postavení od roku 1995. Výběr kouče Michala Bílka prohrál v Al-Ajnu nejprve s domácím výběrem na penalty, v boji o třetí místo pak podlehl 0:2 Ázerbájdžánu. To způsobilo propad v žebříčku o osm míst oproti minulému měsíci. Tím Česká republika ještě o jedno místo zhoršila svou srpnovou pozici, kdy byla dvaadvacátá. Do čela se vrátili Španělé, kteří vystřídali Brazílii.

Trénink české fotbalové reprezentace
Trénink české fotbalové reprezentace
Otevřít galerii
 • Trénink české fotbalové reprezentace zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1093/109212.jpg?1252100257
 • Utkání SAE - ČR zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Aktuálně nejlepší reprezentací disponují Španělé, kterým k návratu do čela pomohly výhry v přátelských zápasech nad Argentinou a Rakouskem. Druzí Brazilci vedli žebříček FIFA od července letošního roku.

Velký skok zaznamenali po úspěšné baráži Slovinci. Druhý tým kvalifikační skupiny, ve které hrál i český výběr, je nyní na 33. pozici. O místo za nimi je vítěz skupiny Slovensko, které si rovněž v příštím roce zahraje na světovém šampionátu v Jihoafrické republice.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.