ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Příušnice mezi olomouckými fotbalisty se nešíří

Velikost textu:
aktualizováno 19. 11. 2009 13:56

Olomouc - Všech dvanáct ohrožených hráčů Olomouce, kteří měli podezření na příušnice, dnes prošlo testy. Ve stavu nemocných zůstali jen dva fotbalisté prvního týmu, u nichž se příznaky nemoci objevily už dříve. Pondělní utkání s Teplicemi by se tedy mělo hrát. Řekl to ředitel olomouckého klubu Jiří Kubíček, který s onemocněním podobným chřipce ulehl do postele.

SK Sigma Olomouc
SK Sigma Olomouc
Otevřít galerii
 • SK Sigma Olomouc autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40527.jpg?1221145884
 • Olomoucký fotbalista Tomáš Janotka autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Testům se dnes podrobilo dvanáct hráčů, kteří nevěděli, zda nemoc prodělali v dětství, nebo byly pochybnosti o jejich očkování. Nemoc se zatím u nikoho neprokázala, i když se to s ohledem na inkubační dobu může ještě změnit," řekl Kubíček krátce poté, co se od týmového lékaře dozvěděl výsledky.

Právě dlouhá inkubační doba příušnic staví dnešní výsledky testů do relativní roviny. Příznaky onemocnění se totiž mohou projevit až v průběhu dvaceti dnů. "Nikdo nemůže s určitostí říct, jestli se v dalších dnech neobjeví jiné případy. Zatím o odklad nejbližšího utkání nežádáme. Kdyby se ale objevily další případy, pak bychom asi museli na situaci nějak adekvátně zareagovat," uvedl Kubíček.

přehrát video
Řádění viru v olomoucké Sigmě

Podle trenéra Zdeňka Psotky mají zdravotní problémy ještě tři další hráči, které ale schvátila běžná viróza, respektive angína. "Ale za současného stavu budeme v pondělí hrát," upozornil olomoucký kouč.

Nákaza prý přišla od hráčů rezervního týmu. "Přišlo to z juniorky, v ní to asi pár hráčů má. Z áčka to má zatím jen jeden, druhý má příznaky. Krom toho máme v týmu pár viróz, ale to se, doufám, poddá a budeme se moci chystat na pondělní zápas," dodal Kubíček.

Zdeněk Psotka
Zdeněk Psotka
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.