ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Maradona dostal za vulgarity dvouměsíční trest

Velikost textu:

Curych - Trenér argentinské fotbalové reprezentace Diego Maradona dostal za vulgární výroky po kvalifikačním utkání mistrovství světa s Uruguayí dvouměsíční zákaz činnosti v zápasech pořádaných FIFA. Disciplinární komise Mezinárodní fotbalové federace mu dnes také uložila pokutu 25 000 švýcarských franků (asi 422 000 korun).

Diego Maradona
Diego Maradona
Otevřít galerii
 • Diego Maradona autor: ČT24, zdroj: wikipedia.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Argentinský kouč Diego Maradona autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Kvůli trestu nebude moci fotbalová legenda vést argentinské mužstvo v plánovaném přípravném utkání proti českému výběru. Zápas by se měl hrát 16. prosince v Argentině, zatím ale nebyl definitivně potvrzen. Zákaz Maradonovi vyprší 15. ledna.

Maradona k řízení v sídle FIFA v Curychu dorazil ráno z Madridu, kde v sobotu s Argentinou prohrál přípravný zápas se Španělskem 1:2. Během jednání se za vulgární výrazy a gesta omluvil, k čemuž pak komise při vynášení trestu přihlédla. "Komise vzala v úvahu omluvu a upřímnou lítost, kterou Diego Maradona ukázal," stojí v prohlášení FIFA.


K incidentu došlo po zápase s Uruguayí 24. října, ve kterém Argentina vyhrála 1:0 a zajistila si postup na světový šampionát. Mistr světa z roku 1986 si po utkání vylil vztek za předchozí kritiku, které dlouho čelil. V živém televizním rozhovoru použil vulgární výrazy a při odjezdu ze stadionu přidal obscénní gesta.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.