ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Fotbalová devatenáctka je v závěrečné části kvalifikace ME

Velikost textu:

Ta Qali (Malta) - Čeští fotbalisté do devatenácti let postoupili do závěrečné fáze kvalifikace o účast na mistrovství Evropy. Na Maltě dnes porazili domácí výběr 4:0 a mají jistotu, že v tabulce 10. skupiny skončí nejhůře druzí. Svěřenci trenéra Jaroslava Hřebíka o vítězství rozhodli v prvním poločase, ve kterém vstřelili všechny čtyři góly.

Česká devatenáctka
Česká devatenáctka
Otevřít galerii
 • Česká devatenáctka zdroj: ČT)K https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost českého týmu z gólu v maltské síti autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Skóre otevřel už v osmé minutě Ladislav Krejčí, krátce po něm zvýšil na 2:0 Petr Putz. Ve 29. minutě dal třetí branku z penalty Zdeněk Folprecht a deset minut před přestávkou zaznamenal Putz svou druhou trefu.

Devatenáctka se s kvalifikačním turnajem rozloučí v úterý zápasem o první místo s Nizozemskem. "Oranjes" dnes porazili 5:1 Kypr a stejně jako český tým mají na kontě šest bodů, ale o gól horší skóre.

Boje o mistrovství vyvrcholí na jaře v sedmi skupinách, kam z kvalifikace postupují první dva týmy z každé ze 13 skupin a dva celky s nejlepší bilancí na třetích místech. Šampionát se uskuteční v létě ve Francii a bude zároveň kvalifikací o postup na mistrovství světa dvacítek v roce 2011.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.