ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Bohemians 1905 protestují proti výkonu sudího Kociána

Velikost textu:

Praha - Vedení fotbalového klubu Bohemians 1905 podalo protest proti výkonu rozhodčího Radka Kociána, který řídil jejich nedělní zápas 14. kola proti 1. FK Příbram. Domácí sice vyhráli 1:0, ale dva jejich hráči byli vyloučeni. Červená karta pro Jiřího Kaufmana byla podle vršovického klubu nespravedlivá. V dalším zápase se tak Bohemians 1905 budou muset obejít bez něj i bez dalšího vyloučeného Lukáše Hartiga a také bez Jiřího Rychlíka a Jana Štohanzla, kteří shodně viděli čtvrtou žlutou kartu.

Bohemians 1905
Bohemians 1905
Otevřít galerii
 • Bohemians 1905 autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40525.jpg?1221145753
 • Utkání Bohemians 1905 - 1. FK Příbram autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Bylo to tvrdé utkání, ale ne zákeřné. Odpovídalo terénu, na jakém se hrálo, ale rozhodčí neměl bohužel jednotný metr," řekl po utkání trenér Pavel Hoftych. "Nehodláme to nijak skandalizovat, jen se oficiální formou obrátíme na komisi rozhodčích, aby posoudila rozhodování sudího Kociána. Děláme to vůbec poprvé, nestěžovali jsme si nikdy předtím," upozornil ředitel klubu Lukáš Přibyl.

"Klokani" sudímu vyčítají, že nepotrestal příbramského Clauda Videglu za opakované fauly na Kaufmana červenou, respektive druhou žlutou kartou. Nejvíce se na sudího zlobí za to, že jim ve čtvrté minutě nastaveného času vyloučil Kaufmana za přestupek, který podle jejich mínění nijak nevybočoval z trendu utkání.

"Nerozporujeme vyloučení Hartiga a jsme stejně jako hráč připraveni přijmout trest. Ovšem vyloučení Kaufmana bylo z našeho pohledu nespravedlivé," prohlásil Přibyl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.