ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Turnaje v SAE se nezúčastní Radek Šírl

Velikost textu:

Praha - Záložník Radek Šírl z Petrohradu nebude ve výpravě českých fotbalistů, kteří se v pátek vydají na turnaj do Al Ainu ve Spojených arabských emirátech. Fotbalista se dnes omluvil trenérovi Michalu Bílkovi kvůli zranění zad. Sdělil to mluvčí týmu Petr Svěcený. Mužstvo se sejde ve středu v Praze poprvé od neúspěšné kvalifikace o postup na mistrovství světa a premiérově pod Bílkovým vedením. Pro nového kouče začíná etapa hledání vhodných adeptů pro kvalifikaci o mistrovství Evropy, která odstartuje na podzim příštího roku.

Český fotbalista Radek Šírl
Český fotbalista Radek Šírl
Otevřít galerii
 • Český fotbalista Radek Šírl autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/387/38651.jpg?1220181251
 • Michal Bílek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Bílek koncem minulého týdne povolal jednadvacet hráčů, mezi nimiž chyběly obvyklé opory. Petr Čech a Tomášové Rosický s Hübschmanem budou doléčovat zdravotní potíže, Milan Baroš je uprostřed léčby zlomené zánártní kůstky. Místo nich hodlá vyzkoušet řadu nových či dosud málo vyzkoušených hráčů, vrátit do týmu chtěl i některé dřívější reprezentanty, mezi které patří právě Šírl.

Mužstvo má sraz v pravé poledne v dejvickém hotelu Praha, poprvé se na srazu v nové funkci manažera mužstva představí Vladimír Šmicer. Ve středu už bude mužstvo také trénovat, ve čtvrtek dokonce dvakrát a na páteční ráno je naplánován odlet do Al Ainu, kam dorazí po šestihodinovém letu v podvečer místního času.

První utkání v rámci turnaje odehrají Češi v neděli proti domácímu výběru, ve středu 18. listopadu se na základě výsledku utkají v zápase o umístění s jedním z celků z duelu Irán - Ázerbájdžán.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.