ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Saudský fotbalista skóroval ve druhé sekundě

Velikost textu:

Rijád - Zřejmě nejrychlejší gól v historii profesionálního fotbalu nevstřelila žádná z obdivovaných hvězd, ale mladý útočník saúdskoarabského klubu Al Hilál. Ke skórování mu stačily pouhé dvě sekundy. Jednadvacetiletý Navaf Al Abíd napálil míč ve víkendovém utkání Poháru Prince Fajsala bin Fahda ihned po výkopu na branku mužstva Al Šoalahu, jehož gólman marně couval a žádnou velkou snahu střelu chytit nevyvinul. Prudký míč zapadl za jeho zády do sítě a gólman pak jen vsedě zpytoval svědomí, zatímco střelec slavil se spoluhráči. Zaskočenému soupeři přidal Al Hilál ještě tři góly a zvítězil 4:0.

Fotbal
 • Fotbal autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbal autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/807/80622.jpg?1239956540

Saúdskoarabský hráč podle všeho překonal i výkon anglického amatérského fotbalisty Marka Burrowse, který vstřelil v regionální soutěži na britském ostrově Wight gól za dvě a půl sekundy.

Rekord české ligy drží Lustrinelli

V profesionálním fotbale byl dosud rekordmanem Argentinec Ricardo Olivera, který v prosinci 1998 poslal v uruguayské lize Rio Negro do vedení proti Sorianu za 2,8 sekundy.

Nejrychlejší gól české ligy má na svědomí švýcarský útočník Mauro Lustrinelli, který v dubnu 2006 v barvách Sparty skóroval proti Jablonci již po jedenácti sekundách hry.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.