ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Pospěch si za ostrý faul čtyřikrát nezahraje

Velikost textu:

Praha - Brněnský fotbalista Zbyněk Pospěch, hostující v druholigové Opavě, si na podzim už nezahraje. Disciplinární komise fotbalového svazu mu vyměřila čtyřzápasový trest za hrubý zákrok. Komise dnes taktéž zahájila šetření ligového utkání Příbram - Slavia, které bylo přerušeno kvůli vhozenému dělbuchu. Její příští jednání uzavře dříve zahájené řízení s Baníkem Ostrava kvůli nedostatkům v pořadatelské službě v zápase proti Bohemians 1905.

Fotbalový útočník
Fotbalový útočník
Otevřít galerii
 • Fotbalový útočník zdroj: fcslovanliberec.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Českomoravský fotbalový svaz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/649/64811.jpg?1233562270

Jde již o druhý Pospěchův podzimní trest, neboť už před týdnem dostal důtku a povinnost zaplatit škodu, kterou způsobil po utkání v Hradci Králové v šatně. Tentokrát bude trestán za duel se Zlínem, v němž byl vyloučen za ostrý šlapák na Karla Kroupu. "Fotbalista vyjádřil lítost, že se objevil na stejném místě podruhé během týdne. Tvrdil, že si chtěl přikrýt míč a střetl se s protihráčem. Komise ale po zhlédnutí videozáznamu situaci posoudila jako hrubé nesportovní chování v nepřerušené hře. Konkrétně šlo o šlápnutí na nohu protihráče," prohlásil mluvčí.

Práci komisi přidělal Pospěch i dalším případem. Jde o smlouvu mezi hráčem a jeho bývalým agentem Ondřejem Chovancem. "Kauza prošla arbitrážní komisí a nyní se dostala už na půdu civilního soudu. Podle arbitráže má hráč zaplatit vysokou smluvní pokutu agentovi. Disciplinární komise již dříve stanovila termín plnění 31. října 2009 a nyní byl zaslán dotaz oběma stranám, aby doložily, zda k plnění došlo," řekl mluvčí.

Další případy pro disciplinární komisi

Ostrava žádá, aby bylo řízení v případu pořadatelských nedostatků na stadionu Baníku odloženo. "Řízení bylo zahájeno na základě zprávy technického delegáta. Přítomný zástupce klubu Baníku Tomáš Trucha požádal o odložení projednávání, aby mohl předložit některé další důkazy. Bylo mu vyhověno, případ se bude projednávat 12. listopadu," uvedl mluvčí komise Jaroslav Kolář.

Další případ pro disciplinární komisi se týká exploze dělbuchu při duelu Příbrami se Slavií. Dělbuch vybuchl v rukou slávistického fanouška, ochromil domácího brankáře Lukáše Krbečka, a zápas tak musel být přerušen. Divák byl zadržen a hrozí mu až dvouleté vězení, ale ještě dříve bude případ vyřešen na fotbalové půdě. Na další jednání disciplinární komise jsou pozváni zástupci obou klubů.

Komise dnes nepodmíněně zastavila činnost na jedno soutěžní utkání prvoligovým hráčům Ladislavu Onofrejovi (Olomouc), Tomáši Doškovi (Brno) a Milanu Škodovi (Bohemians 1905) za čtyři žluté karty. Z důvodu stejného provinění si v druhé lize nezahrají Lukáš Vebr, Marek Nešpor (oba Vlašim), Petr Cigánek (Opava), Petr Kunášek (Čáslav), David Mikula (Dukla Praha) a Andrei Da Silva (Most). Za vyloučení si dvakrát nezahraje zlínský Pavel Malcharek, jednou karvinský Martin Suchý a hlučínský Marek Čelůstka. Komise zamítla žádost o změnu zbytku trestu, kterou podali mostecký Petr Loos a vítkovický Václav Cverna.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.